The Therapy Centre, 6B Church Street, Reading, RG1 2SB
|

Pytania

W jakiego rodzaju problemach pomaga terapia?

Terapia może pomóc w wielu różnych trudnościach, takich jak trauma, depresja, lęk, rozwód, problemy w pracy, wykorzystanie, zaburzenia seksualne, samotność, problemy w związkach, wychowawcze, żałoba, aborcja, poronienie, choroba, także terminalna, poszukiwanie sensu życia, samookaleczanie, przemoc domowa, niska samoocena, i wiele wiele innych. Niektórzy ludzie korzystają z terapii by wesprzeć swój rozwój. 


Czy terapia jest dla każdego?

Wierzę, że możliwość podzielenia się z drugą osobą myślami i uczuciami, bycie wysłuchanym i zaakceptowanym bez względu na to kim jesteśmy, co powiedzieliśmy czy zrobiliśmy, jest korzystne dla każdego. Trzeba jedna zrozumieć, że terapia to także ciężka praca i może być dużym wyzwaniem. Czasami cotygodniowe sesje mogą nie być wystarczające i klient powinien rozważyć dodatkowe źródło wsparcia, np. w grupie AA jeśli cierpi z powodu uzależnienia. 


Ile to kosztuje?

50-cio minutowa sesja kosztuje £45. Będziemy spotykać się raz w tygodniu w ten sam dzień i o tej samej godzinie.Jak długo trwa terapia?

Nie ma tutaj określonych zasad. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i celów. Czasami wystarczy kilka sesji, niektórzy ludzie uczeszczają na sesje przez lata. Ja oferuję otwarty kontrakt, więc nie musisz zobowiązywać się do określonej liczby sesji.


Skąd będę wiedzieć, że terapia działa?

Zwykle zachęcam klientów do postawienia sobie celów i ustalenia jakie zmiany w ich zachowanie/życiu będą wskazywać, że zdążają w pożądanym kierunku. Będziemy się temu regularnie przyglądać. 


Jak wygląda pierwsza sesja?

Zwykle sesja należy do klienta, który wykorzystuje ten czas tak jak chce. To Ty decydujesz czy mówić i o czym mówić; ja nigdy nie będę Cię zmuszać do mówienia o sprawach, których nie chcesz poruszać. Pierwsza sesja jest jednak inna: to jest czas dla nas by ocenić, czy chcemy i możemy razem pracować. Ja wytłumaczę Ci jak pracuję i co mogę Ci zaoferować. Zadam Ci kilka pytań, by upewnić się, że mam wystarczająco wiedzy i doświadczenia, by Cię wspierać. Ty także możesz zadać mi dowolne pytania by sprawdzić, czy jestem odpowiednią terapeutką dla Ciebie.